חשוב לדעת- כל תינוק מתפתח בקצב שונה.
התיאור הכתוב מטה הינו כללי ואינו מחייב

גיל חודשיים על קצה המזלג..

2

התינוק שלכם מתחיל מידי פעם להרים את ראשו, את הסנטר ואת בית החזה ולהביט סביבו בסקרנות. במהלך היום כאשר הוא ער הוא זקוק לתקשורת עם העולם, ובאמצעות חושיו (שמיעה, ראייה, מישוש, טעם וריח) הוא מגלה כל הזמן דברים חדשים. בדרך כלל בשלב זה ידיו קפוצות. כדאי לנסות להניח בתוכן צעצוע מתאים על מנת לפתוח אותן מעט. 

שימו לב- התינוק מסוגל לראות עד למרחק של כ-15 ס"מ בלבד, ויעדיף לראות צורות בעלי קו מתאר שחור ופנים אנושיות.

צעצועים מתאימים בספריית משחק חוזר:

אין פה מוצרים כרגע.

אין פה מוצרים כרגע.

שימו לב- הצעצוע לבדו נותן מענה חלקי בלבד!
המשחק המשותף עם ההורים הוא הכלי העיקרי להתפתחות התינוק

טיפים למשחק משותף

התבוננו בתינוק והקשיבו לצרכיו, שאלו את עצמכם האם עכשיו הוא הזמן הטוב ביותר למשחק? האם  התינוק שלכם עייף, רעב או חסר שקט? עם הזמן תהפכו למומחים בזיהוי צרכיו.  בשלב זה, תינוקות עדיין מתעוררים במהלך הלילה- זכרו כי זה לא הזמן לשחק איתם, שמרו את המשחק המשותף עמם לשעות היום.

בשלב זה אפשר להניח ספר ססגוני סביב המיטה בקו הראיה של התינוק. הצביעו על הצבע או הצורה/החיה וקראו להם בשם. אפילו שהתינוק שלכם אינו מבין את המילים עדיין, הוא ילמד שהוא יכול להעביר את המבט והמיקוד מדבר אחד לשני. תשירו לו שיר נחמד והוסיפו פרצופים מצחיקים.

גם צעצועי אוניברסיטה מתאימים בשלב הזה, כשהתינוק שלכם מתבונן בצעצועים התלויים מעליו הוא מקבל מושג נוסף על מיקומו במרחב יחד עם סביבה משחקית בעלת גירויים שונים ומגוונים. הציגו בפניו את הצעצועים התלויים, דברו אליו, חייכו אליו ושבו לידו כשהוא נהנה מהצעצועים.

והכי חשוב- תהנו!
ההנאה של התינוק, וגם שלכם, מאפשרת משחק לאורך זמן

  • Black YouTube Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© משחק חוזר 2018 | Hello@toyswap.co.il