חשוב לדעת- כל תינוק מתפתח בקצב שונה.
השלבים הכתובים למטה הינם מידע כללי בלבד

אז מה קורה בגיל חודשיים?

2

התינוק שלכם כבר מתחיל מידי פעם להרים את ראשו, את הסנטר ואת בית החזה ולהביט סביבו בסקרנות. במהלך היום כאשר הוא ער הוא זקוק לתקשורת עם העולם, ובאמצעות חושיו (שמיעה, ראייה, מישוש, טעם וריח) הוא מגלה כל הזמן דברים חדשים. בשלב זה ידיו קפוצות, וכדאי להניח בתוכן צעצוע מתאים על מנת לפתוח אותן מעט. 

שימו לב- התינוק מסוגל לראות עד למרחק של כ-15 ס"מ בלבד, ויעדיף לראות צורות בעלי קו מתאר שחור ופנים אנושיות.

צעצועים מתאימים בספריית משחק חוזר:

שימו לב- הצעצוע לבדו נותן מענה התפתחותי חלקי בלבד.
משחק משותף עם ההורים הינו מיטבי להתפתחות התינוק

טיפים למשחק משותף

התבוננו בתינוק והקשיבו לצרכיו, תשאלו את עצמכם האם עכשיו הוא הזמן הטוב ביותר למשחק? האם  התינוק שלכם עייף, רעב או חסר שקט? עם הזמן תהפכו למומחים בזיהוי צרכיו.  בשלב זה, תינוקות עדיין מתעוררים במהלך הלילה- זכרו כי זה לא הזמן לשחק איתם, שמרו את המשחק המשותף עמם לשעות היום.


איך תדעו שהתינוק שלכם מתעניין במשחק? לפי הבעות פניו, התבוננות ארוכה יותר, מציצת מוצץ ותנועות ידיים/רגליים מוגברות. אם הסימנים מראים לכם שהוא מתעניין הראו לו פעמים נוספות את הצעצוע. כשהתינוק מסית את ראשו זהו סימן שהוא אינו מעוניין במשחק כרגע, יתכן והתעייף. 

אפשר להניח ספר ססגוני סביב המיטה בקו הראיה של התינוק. הצביעו על הצבע או הצורה/החיה וקראו להם בשם. אפילו שהתינוק שלכם אינו מבין את המילים עדיין, הוא ילמד שהוא יכול להעביר את המבט והמיקוד מדבר אחד לשני. תשירו לו שיר נחמד והוסיפו פרצופים מצחיקים.

גם צעצועי אוניברסיטה מתאימים בשלב הזה, כשהתינוק שלכם מתבונן בצעצועים התלויים מעליו זה נותן לו מושג נוסף על מיקומו במרחב ומייצר עבורו סביבה משחקית עם גירויים שונים ומגוונים ובנוסף, ייתן מענה מתמשך לחודשי התפתחותו הבאים. הציגו בפניו את הצעצועים התלויים, דברו אליו, חייכו אליו ושבו לידו כשהוא נהנה מהצעצועים.

והכי חשוב- תהנו!
ההנאה של התינוק, וגם שלכם, מאפשרת משחק לאורך זמן

  • Black YouTube Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© משחק חוזר 2018 | Hello@toyswap.co.il