חשוב לדעת- כל תינוק מתפתח בקצב שונה.
השלבים הכתובים למטה הינם מידע כללי בלבד

אז מה קורה בגיל שנה עד שנה וחצי?

12-18

מגיל שנה הפעוט הרבה יותר עצמאי ומסוגל לעשות הרבה יותר דברים בעצמו למשל, לאכול בעצמו בעזרת האצבעות, לדפדף בספר. מהר מאד הוא ילמד מה השימוש של כל החפצים : כפית, טלפון. הוא מרגיש שהוא כבר לא תינוק שתלוי בכם בכל דבר, הוא יוצא מהמרחב המצומצם ובאמצעות ההליכה, נפתחת לו נקודת מבט חדשה ורחבה יותר הוא סקרן ולומד במהירות, יש לו כבר כוונות והוא לומד איך להביע אותן, מצליח להגיע לכול מקום, פעיל ופטפטן שלא מפסיק להתנסות, לחוות ולהבין את הסביבה שלו ולפעמים כן גם יודע לעמוד על שלו ויכול להיות גם עקשן לא קטן. 

צעצועים מתאימים בספריית משחק חוזר:

שימו לב- הצעצוע לבדו נותן מענה התפתחותי חלקי בלבד.
משחק משותף עם ההורים הינו מיטבי להתפתחות התינוק

טיפים למשחק משותף

צעצועים שמעודדים לספור יכולת אבחנה והמשגה.

צעצועים מסוג זה חושפים את התינוק לאבני הבסיס של למידת צורות, אותיות, מספרים, צבעים. כשאתם משחקים עם התינוק דברו על מושגים פשוטים אלה וקשרו אותם לחפצים אחרים מעולמו של התינוק. "זה המספר שתיים. הינה שתי קוביות. אחת, שתיים."

תוכלו גם לשחק משחקי ספירה שנצא מהבית נספור "אחת שתיים וש...לוש...קדימה לאוטו! "כשאתם עולים במדרגות, כשאתם מסדרים קוביות בסל, וכו'''. 1,2,3,4" קוביות. איזה יופי!" הרעיון הוא ללמוד בדרך כיפית ומשחקית ולא ללמד את הפעוט לספור או מספרים.

 

תחפושות

הקריאו לפעוט ספרי תמונות שתואמים את נושא הערכה – מכבי אש, גן חיות, חווה. דברו אתו על הדברים השונים בנושא.

אם יש לכם גינה, שלבו את הפעוט בהשקיית הפרחים או נטיעת שתילים חדשים, עישוב או קטיף של ירקות. גם אם הפעוט רק יושב לידכם וחופר בור באדמה הוא ירגיש חלק מהפעילות והחוויה.

תרגלו כישורי זיהוי חפצים על ידי השמעת צלילים. אמרו אתם מה החיה או החפץ ששייך לצליל ואז תנו לפעוט לשחק. כעת הפכו את המשחק, הראו לפעוט את התמונה ובקשו ממנו להשמיע את הקול שמתאים לתמונה.

כדאי לתת לפעוט חוויה של החיים האמתיים לאחר משחק. אם הערכה הוא של גן חיות, אפשר ללכת לטיול בגן חיות ולזהות את החיות והקולות שלהן.

 

צעצועי צעד ראשון לפעוטות.

רצוי להימנע מהולכת הפעוט בעזרת ידיים או משימוש בהליכונים שונים, עודדו את  "צעדני" הצעיר שלכם לתרגל שמירה על שיווי משקל על ידי הליכה עם צעצוע אהוב ברחבי הבית. כשהפעוט מחזיק משהו ביד זה עוזר לו  לביטחון בשיווי המשקל שלו.

עודדו אותו לעמוד וללכת באמצעות דחיפת כיסא או עגלת משחק, כדאי מאד ליזום משחקים משותפים הורה-ילד ולהרחיב את הסביבה גם לטבע לטיולים לגינה ולחברים.

והכי חשוב- תהנו!
ההנאה של התינוק, וגם שלכם, מאפשרת משחק לאורך זמן

  • Black YouTube Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© משחק חוזר 2018 | Hello@toyswap.co.il